Rentiero.cz

Průvodce investováním

  • Jak začít s investováním na Rentiero.cz?
  • Přečtěte si jakou zvolit strategii
  • Získejte tipy pro investování

Kdo může s Rentiero investovat své peníze?

Investování s Rentiero je tak jednoduché a intuitivní, že je opravdu pro každého, kdo chce zhodnotit své peníze. Omezením je pouze věk, musíte být starší 18 let, a převod minimální částky 1 000 Kč na svůj účet na Rentiero.cz. Tyto peníze jsou stále vaše, ale slouží jako váš investiční kapitál, za který nakupujete podíly na nemovitostech on-line.

Jak velké částky musím nebo můžu investovat?

Výše investice do jedné nemovitosti není omezena, minimální je nákup jednoho podílového listu nemovitosti spoluvlastnictví s ostatními investory. Cena podílu na primárním trhu je 1 000 Kč. Na sekundárním trhu (nákup od ostatních investorů) je cena tržní určená nabídnou a poptávkou. Celková výše vašeho investičního kapitálu (tedy hodnota všech vašich investic dohromady) omezena není.

Jak často musím investovat?

Jak často budete chtít. Registrace investora na portálu Rentiero.cz není časově omezena. Můžete investovat každý den, nebo třeba jen jednou ročně. Na Rentiero.cz máte vše ve svých rukou.

Kolik mohu s Rentiero vydělat?

Výnosy z pronájmu nemovitostí na Rentiero.cz se pohybují v rozmezí 3-5 % ročně. Další složkou výnosu je hodnota nemovitosti, která z dlouhodobého hlediska roste. Např. nemovitosti v Praze, na které se zaměřuje Rentiero.cz, rostly za posledních 5 let o 8 % ročně.

Jak rizikové jsou investice na Rentiero?

Každá vaše investice na Rentiero má hmatatelný základ a tou je daná nemovitost, do které se rozhodnete investovat. Tedy všechny investice všech investorů jsou podloženy samotnou nemovitostí, která je samozřejmě pojištěna. Jinými slovy, každá vaše investice je zajištěna.

Jak funguje založení účtu na Rentiero?

Každý investor, který chce své finanční prostředky investovat na portálu Rentiero.cz, musí mít založen účet, na který převede minimálně 1 000 Kč. Převedené peníze patří stále investorovi a Rentiero nemá žádné právo s nimi nijak nakládat bez vašich pokynů. Kdykoli si můžete peníze převést zpět na svůj soukromý ověřený bankovní účet.

Nemohu o své peníze na účtu přijít?

Nikdy. Peníze na účtu jsou pouze vaše a jen vy s nimi nakládáte.

Kdo rozhoduje o mých investicích?

Pouze vy sami. Je jen na vás, do které nemovitosti investujete, jak velký podíl si koupíte a kdy se rozhodnete nemovitost prodat na sekundárním trhu.

Za jak dlouho mohu očekávat první zisk?

Pokud kupujete nemovitost na primárním trhu, tak první příjem z pronájmu získáte po prvním měsíci, kdy bude nemovitost obsazena nájemníkem. Někdy jsou již nemovitosti na primárním trhu nabízeny pronajaté, jindy teprve svého nájemníka hledají. Na sekundárním trhu jsou nemovitosti již většinou pronajaté, protože nejsou nově pořízené a určené k pronájmu.

Kolik mi investování zabere času?

Minimum. Vše je přehledně online a můžete tak sledovat nové nemovitosti kdykoliv a kdekoliv.

Mohu mít jako investor na Rentiero.cz více uživatelských účtů?

Ano, investoři na Rentiero.cz mají různé strategie investování. Aby tyto strategie dobře rozlišili, tak si na Rentiero.cz založí více uživatelských účtů, aby na každém účtu mohli realizovat jinou strategii. Každý účet musí být registrován na jiný email.

Závěrem pár tipů pro úspěšné investování:

Je dobré si na začátku stanovit svou investiční strategii a té se dlouhodobě držet.

Snižte své riziko, rozložte své investice do nemovitostí např. , že nebudete investovat pouze do jedné lokality.

Aktuální investiční příležitosti

Zákaznická infolinka 844 841 841 Po-Pá 9-17h