Rentiero.cz

Poplatek investora

Na Rentiero neplatíte žádné poplatky předem. Rentiero obsahuje pouze tři poplatky. A to poplatek za nákup nemovitosti, resp. podílu na nemovitosti, roční poplatek za správu a údržbu nemovitosti a poslední poplatek za prodej nemovitosti na sekundárním trhu, který je po pěti letech zdarma.

1) Poplatek za nákup podílového listu

Na Rentiero neplatíte žádnou daň z nabytí nemovitosti (dle zákona 4 % hradí kupující) ani služby realitních kanceláří (3-6 % z ceny nemovitosti). Rentiero všechny nemovitosti vlastní a investor tak nakupuje podíl na nemovitosti bez změny vlastníka v katastru nemovitostí. Za nákup podílů na nemovitosti na primárním trhu není účtován žádný poplatek. Poplatek za nákup na sekundárním trhu je 2 % z hodnoty transakce.

Příklad nákupu na primární trhu.

2) Poplatek za správu nemovitosti.

Každá nemovitost vydělává na platbách od nájemníka za užívání nemovitosti. Tento výnos však může snižovat období, kdy nemovitost není pronajatá a majitel musí hradit poplatky (např. do fondu oprav, energie a údržba společných částí domu apod.). Rentiero za správu nemovitosti počítá pouze s jedním poplatkem, který na sebe bere i odpovědnost, pokud by nemovitost nebyla pronajata po celý rok. Rentiero tak bude hradit poplatky za energie a služby a zároveň je poplatek spravedlivý, protože je účtován poměrem vždy denně investorům, kteří nemovitost vlastní na konci daného dne a ne pouze 1x měsíčně, tak jak tomu bývá u klasického poplatku za energie a služby. Roční poplatek za správu je vždy uveden u každé nemovitosti a jedná se o 1 % z nákupní ceny podílového listu. Veškeré nedoplatky a přeplatky pak řeší Rentiero 1x za rok při ročním zúčtování energie a služeb (investoři nehradí žádné nedoplatky za energie a služby).

Příklad poplatku za správu.

Jaké služby obsahuje roční poplatek za správu nemovitosti:

  • Kompletní správu nemovitosti včetně drobných oprav
  • Pojištění nemovitosti proti nenadálým událostem
  • Hrazení poplatku za energie a služby při neobsazenosti
  • Daň z vlastnictví nemovitosti
  • Inzerce na realitních serverech a výběr nájemníka
  • Prohlídky nemovitosti s potenciálními zájemci
  • Kvalitní smlouvy, výběr kauce a další právní náležitosti
  • Pravidelný výběr a zaúčtování přijatých plateb od nájemce
  • Pravidelné kontroly nájemníka a stavu nemovitosti
  • Po prodeji žádné další platby zpětně (např. nedoplatky za energie)

3) Prodej nemovitosti na sekundárním trhu.

Svůj podíl na nemovitosti můžete kdykoliv nabídnout k prodeji na sekundárním trhu za vámi určenou cenu. Sekundární trh, stejně jako trh nemovitostí v ČR funguje na nabídce a poptávce. Investor svou nemovitost nabídne k prodeji a poté co ji jiný investor koupí, jsou investorovi připsány peníze za prodej nemovitosti. Na Rentiero je navíc poplatek za prodej osvobozen po 5ti letech držení nemovitosti. Pokud je nemovitost prodávána dříve je poplatek 2 % z hodnoty transakce.

Příklad prodeje na sekundárním trhu.

Založit nový účet

Zákaznická infolinka 844 841 841 Po-Pá 9-17h